Сушеный топинамбур

Kuivatatud maapirn Tootmistugi OÜ

PUHAS EESTI MAITSE

Kuivatatud maapirn on Eestis kasvatatud, Eestis töödeldud, Eestis kuivatatud, Eestis jahvatatud.

Kuivatatud maapirni teatakse kui ühte parimaid inuliini allikaid. Inuliin on kiudaine tüüp, mis toetab seedesüsteemi, veresoonkonda ja parandab üleüldist tervist, kuna kiudained aitavad alandada kolesteroolitaset ja vähendada diabeediriski. Inuliin kuulub ka probiootikumide hulka. Tänu prebiootilistele omadustele suurendab inuliin mineraalainete (eriti Ca ja Mg) omastamist ja seetõttu ka luude tervist.

LOODUSLIK

Maapirn (Heliantus tuberosus), tuntud ka kui topinambur või mugulpäevalill, kuulub korvõieliste sugukonna päevalille perekonda. Toiduks kasutatakse taime mugulaid, mida võib saagiks koristada nii sügisel kui ka kevadel pärast talvitumist mullas.

Maapirni on võimalik kuivatada ning jahvatada pulbriks. Saadud pulbril on magus maitse, ent selle tarbimine ei tõsta oluliselt veresuhkrutaset. Maapirnipulbrit sisaldavad pagari- ja kondiitritooted sobivad ka tsöliaakiat põdevatele inimestele, sest ei sisalda gluteeni

TERVISLIK

Maapirnis sisalduvad kiudained on prebiootilise toimega ning seetõttu kasulikud inimese soolestiku mikrobioomile. Madala kalorsuse ja kasulike omaduste tõttu on maapirn ja temast valmistatud pulber tõeline funktsionaalne toit. 

Siin on 7 põhjust miks kuivatatud maapirn on kasulik. Loe siit!

INULIIN

Maapirn on üks parimaid inuliini allikaid. Inuliin on kiudaine tüüp, mis toetab seedesüsteemi, veresoonkonda ja parandab üleüldist tervist, kuna kiudained aitavad alandada kolesteroolitaset ja vähendada diabeediriski.

Kas kuivatatud maapirn on tõesti supertoit?

Tõepoolest, toitumisnõustajad liigitavad maapirni supertoidu hulka. Toetab kaalulangetamist ja tervislikku eluviisi.

Maapirni saladus on temas leiduvad ained, lisaks inuliinile sisaldab maapirn kaltsiumi, rauda, kaaliumi, kroomi, magneesiumi, fosforit.
Maapirn on hea kiudainete allikas.

Kuidas kuivatatud maapirni tarbida? Kas liigne tarbimine võib olla ohtlik?

Kuivatatud maapirni on soovitav lisada 1 supilusikatäis smuutidesse, putrudesse, küpsetistesse. Kuna maapirn on nn supertoit ja sisaldab tervislikke aineid kontsentreeritult, siis ei maksa tarbida seda piiri pidamata. Ohtlik see ei ole, aga võib tekitada kõhus ebamugavustunnet.

Kas kuivatatud maapirn on Eestis kasvatatud?

Jah, meie kuivatutud maapirn on Eestis kasvatatud ja lisaainetevaba.

Close
Сушка, измельчение и упаковка пищевых продуктов © Copyright 2021. Все права защищены Tootmistugi OÜ
Close