Redcurrant flour

PUNASESÕSTRAJAHU

Eestis kasvatatud, Eestis töödeldud, Eestis kuivatatud, Eestis jahvatatud.

Punasesõstra marjad sisaldavad rikkalikult tervisele kasulikke vitamiine ja mineraalaineid, näiteks C- ja P-vitamiini, kaaliumi, kaltsiumi, fosforit, magneesiumi, väävlit ja naatriumi, aga ka rauda, vaske, mangaani, tsinki. Ka on nendes marjades märkimisväärne kogus kiudaineid, mis aitavad korras hoida seedimist.

PROOVI TEHA!

Punasesõstrajahuga linnuliha maitsesegu. Tee nii: pane purustajasse kuivatatud peterselli, tüümiani, karulauku, punasesõstrajahu ja tibake salveid. Lisa juurde 1tl Flor de Sal gurmeesoola, mis segu kenasti kokku seob. Purusta ühtlaseks seguks, võid lisada ka loorberilehe. Enne ahju või pannilepanekut tee lihatükk seguga kokku. 

TERVISLIK

Punase sõstra häid omadusi:
On üldtugevdava toimega, tugevdab immuunsüsteemi. Hoiab luude tervist, kuna sisaldab heas vahekorras mitmesuguseid mineraalaineid. Alandab palavikku ja leevendab muid külmetushaiguse vaevusi.Reguleerib vere hüübimist.
Parandab ainevahetust ja toetab südame-veresoonkonnatalitlust.
Aitab korras hoida seedesüsteemi ja sapieritust.

PUNANE

Looduslik värvaine toidule. Sobib lisamiseks smuutidesse, jogurtisse, putrudele, pannkoogitaignasse, küpsetistele. Võib lisada ka lihatoitudele ja marinaadidele. Punasesõstrajahu tootmisel eraldatakse marjadest osa mahla, järelejäänu kuivatatakse ja jahvatatakse. Lihtne ja mugav kasutada.

Korduma kippuvad küsimused kuivatatud punapeedi kohta?

Kas kuivatatud peedile on lisatud töötmise käigus aineid?

Lisaaineid ei ole, tegemist on 100% puhta ja naturaalse tootega. Meie kuivatustehnoloogia põhineb meetodil mis võimaldab kiirkuivatust, mille tulemusena ei ole vaja lisada töödeldavale tootele ega ka lõppproduktile säilivust tagavaid aineid.

Kas kuivatatud punapeeti on võimalik kasutada suppides?

Muidugi! Lisades supile kuivatatud peedikraanuleid, saab supp mõnusa värskele peedile sarnaneva maitse ja ka ilusa loodusliku punase tooni.

Kas peet on Eesti päritolu?

Omatoodangus eelistame alati Eestis kasvatatud toiduaineid. Peedi tarnivad meile kolm Virumaa talunikku.

Close
Food drying, grinding and packaging © Copyright 2021. All rights reserved Tootmistugi OÜ
Close