Beetroot flour

PUNAPEEDIJAHU

Eestis kasvatatud, Eestis töödeldud, Eestis kuivatatud, Eestis jahvatatud.

100g kuivatatud peedijahu võrdub 1 kg värske ja mahlase juurikaga.

Punapeedis on rikkalikult väävli-, kaaliumi- ja magneesiumiühendeid, veidi ka fosforit ja kaltsiumit, rauda, joodi, kloori, mangaani ja koobaltit, õun- ja oblikhapet. Vitamiinidest askorbiinhapet ja foolhapet ning hulgaliselt värvilisi antioksüdantsete omadustega bioflavonoide.

LOODUSLIK

Punapeedijahu imeväärset toimet selgitab tema suur nitraadisisaldus. Looduslikult esinev nitraat koos beetatsüaniiniga ( peedi värvaine) võib organismi vähi ja südame-veresoonkonna haiguste eest kaitsta. Veresooned muutuvad elastsemaks, vererõhk normaliseerub ja vereringlus paraneb. See ei parenda mitte ainult tervist ega anna head enesetunnet, vaid suurendab ka seksuaalset suutlikkust.

TERVISLIK

Punapeedis on rikkalikult väävli-, kaaliumi- ja magneesiumiühendeid, veidi ka fosforit ja kaltsiumit. Lisaks rauda, joodi, kloori, mangaani ja koobaltit, õun- ja oblikhapet. Vitamiinidest askorbiinhapet ja foolhapet ning hulgaliselt värvilisi antioksüdantsete omadustega bioflavonoide.

PUNANE

Looduslik värvaine toidule. Jäätis, supid, moosid, maiustused, glasuurid pole kunagi olnud ilusamad. Maitsev. Lihtne ja mugav kasutada.

Kas peedijahule on lisatud töötlemise käigus lisaaineid?

Lisaaineid ei ole, tegemist on 100% puhta ja naturaalse tootega. Meie kuivatustehnoloogia põhineb meetodil mis võimaldab kiirkuivatust, mille tulemusena ei ole vaja lisada töödeldavale tootele ega ka lõppproduktile säilivust tagavaid aineid.

Kas kuivatatud punapeedijahu on võimalik kasutada suppides ja risottodes?

Muidugi! Lisades supile või risottole punapeedijahi, saab supp mõnusa värskele peedile sarnaneva maitse ja ka ilusa loodusliku punase tooni. Lisaks proovi punapeedijahu erinevate küpsetistega nagu koogid, pannkoogid. Punase peedijahuga saad valmistada ka isetehtud pastat.

Kas peet on Eesti päritolu?

Omatoodangus eelistame alati Eestis kasvatatud toiduaineid. Peedijahu tootmiseks vajamineva punapeedi tarnivad meile kolm Virumaa talunikku.

Close
Food drying, grinding and packaging © Copyright 2021. All rights reserved Tootmistugi OÜ
Close